Informacija

Naujos prekės

Specialūs pasiūlymai

Turistinės Kuprinės

Renkantis turistinę kuprinę pirmiausia reikia išsiaiškinti:

  1. Kam turistinė kuprinė bus naudojama, kur su ja bus keliaujama?
  2. Kokio dydžio (t.y. tūrio) kuprinė reikalinga?
  3. Kokio svorio turėtų būti jūsų turistinė kuprinė?

Radus atsakymus į šiuos pagrindinius klausimus galima pradėti dairytis geriausios turistinės kuprinės.

KUPRINIŲ KLASIFIKACIJA PAG...

Renkantis turistinę kuprinę pirmiausia reikia išsiaiškinti:

  1. Kam turistinė kuprinė bus naudojama, kur su ja bus keliaujama?
  2. Kokio dydžio (t.y. tūrio) kuprinė reikalinga?
  3. Kokio svorio turėtų būti jūsų turistinė kuprinė?

Radus atsakymus į šiuos pagrindinius klausimus galima pradėti dairytis geriausios turistinės kuprinės.

KUPRINIŲ KLASIFIKACIJA PAGAL PASKIRTĮ

Pagal paskirtį kuprines galima suskirstyti į kelias kategorijas:

-          ekspedicinės kuprinės

-          trekinginės kuprinės

-          skiturinės kuprinės

-          šturminės kuprinės

-          miesto kuprinės

-          dviratinės kuprinės

Ekspedicinės kuprinės naudojamos ekspedicijos „užmetimui“ iki maršruto pradžios arba ilgiems autonominiams žygiams, todėl jos būna didelio tūrio (100-120 litrų) ir turi patogią reguliuojamą anatominę pakabos sistemą.

Trekinginės kuprinės, tai dažniausiai naudojamos kuprinės. Daugumai žygių reikalingos mažesnės (60-80 litrų) kuprinės, kurios skirtos nelabai ilgiems žygiams, kai maisto, įrangos ir aprangos svoris bei tūris nėra labai didelis. Tai yra didžiajai daugumai žygių: pėsčiomis, slidėmis į kalnus, su dviem – keturiom nakvynėm. Trekinginės kuprinės dažniausiai turi anatominę konstrukciją. Iš kitų kuprinių trekinginės išsiskiria išoriniais tvirtinimais skirtais virvei, ledo ir uolų įrangai, trekingo lazdoms, palapinei ir kilimėliui, taip pat talpiomis išorinėmis uždėtinėmis kišenėmis, kurios didina kuprinės tūrį.

Skiturinės kuprinės labiau specializuotos, skirtos vienos – dviejų dienų išėjimams su slidėmis arba snieglente. Priklausomai nuo paskirties jos gali turėti skirtingus išorinius įrangos tvirtinimo diržus ar kilpas. Šios kuprinės yra nedidelio tūrio (20-40 litrų), gali turėti specialų skyrių gertuvės sistemai. Kaip ir visos kuprinės su anatomine pakaba, šios kuprinės turi lengvai reguliuojamą juosmens ir pečių diržų sistemą, taip pat gerai ventiliuojamą nugaros sistemą. Dažnai skiturinės kuprinės turi standžią nugaros plokštelę, saugančią stuburą nuo traumų kritimo metu.

Šturminės kuprinės panašiai kaip ir skiturinės kuprinės yra nedidelio tūrio (20-40 litrų) ir skirtos viršūnės ar kitos sudėtingos maršruto dalies šturmui, kur nėra būtinybės pernešinėti visas maisto ir įrangos atsargas. Pagrindinė šių kuprinių savybė yra mažas svoris (400 – 1000 gramų) ir išoriniai tvirtinimai ledo ir uolų įrangai.

Miesto kuprinės – turbūt dažniausiai naudojama kuprinių rūšis. Tačiau šioms kuprinėms jau keliami visai kitokie reikalavimai negu žygio kuprinėms. Pirmoje vietoje – išvaizda, kadangi neretai šių kuprinių turinys – knygos, dokumentai, žurnalai, tai dažniausiai šios kuprinės skirtos talpinti A4 formato dydžio turinį. Kuprinė gaunasi praktiškai stačiakampė ir plokščia. Miesto kuprinėse patogumas – aukščiau už patikimumą, todėl dažniausiai jos turi ilgą užtrauktuką, slaptas kišenes skirtas raktams, pinigams, dokumentams, mobiliems telefonams.

KOKIĄ KUPRINĘ PASIIMTI Į ŽYGĮ?

Visų pirma reikia nusistatyti kokio tūrio reikalinga kuprinė? Čia galimos dvi klaidos – pasirinkta kuprinė bus per didelė arba per maža. Didelė kuprinė pati provokuoja prikimšti į ją ko nors daugiau, o jeigu daiktų ir pritrūksta, tai šie būna prastai supakuoti ir kuprinė paprasčiausiai tabaluoja. Maža kuprinė dažniausiai sukelia galvos skausmą kitiems žygio dalyviams, kadangi tenka lengvesnius, didesnį tūrį turinčius daiktus krautis i savo kuprinę,o mažylės savininkui bandoma iškaišioti konservus, kruopas ir kitus sunkesnius daiktus. Prieš pasirinkdami kuprinę turite įvertinti – kokiomis klimatinėmis sąlygomis keliausite, tai apsprendžia jūsų aprangos kiekį, kokio dydžio jūsų turimas miegmaišis, kiek dienų truks žygis – priklauso nešamo maisto svoris ir tūris. Vyrams paprastai užtenka 70 – 90 litrų kuprinės. Moterims 50 – 70 litrų.

Svarbus momentas kuprinių konstrukcijoje yra išorinės kišenės. Dažniausiai dvi šoninės ir viena iš galo prisiūtos kišenės yra funkcionalus ir patogus atributas, tačiau einant mišku ar siauresnėse uolinio maršruto vietose šios išsikišusios „dramblio ausys“ sukelia daugybę nepatogumų. Kraunant daiktus į kišenes taipogi reikėtų atkreipti dėmesį, kad svorio centras nebūtų vienoje pusėje, o būtų tolygiai paskirstytas. Dar viena arba dvi kišenės būna kuprinės kepurėje, jose patogu laikyti reikalingiausius daiktus, kuriuos galite išsiimti neiškraustant kuprinės. Patogu kai kuprinės kepurė gali lengvai atsisegti nuo kuprinės, tapdama nedidele rankine, kuprinę palikus saugojimo kameroje ar kempinge.

Svarbus dalykas renkantis kuprinę - pakabos sistema. Moterims anatonimės pakabos sistemos žymimos rade“W“, arba „Women“. Pagal ūgį reguliuojama pakabos sistema tikrai leis maksimaliai patogiai atsireguliuoti kuprinę ir paskirstyti svorį tenkantį pečių juostai, stuburui ir juosmeniui. Juosmens diržas turi būti pakankamai platus (apie 10 centimetrų), minkštas ir tuo pačiu standus, kad išlaikytų savo formą. Užsegtas ir gerai atreguliuotas juosmens diržas daugiau nei pusę kuprinės svorio paskirsto nuo pečių ir stuburo klubams. Taip Jūs išsirinksite geriausia turistinė kuprinė

Daugiau

Turistinės Kuprinės Yra 120 prekės(-ių).

Subkategorijos

puslapyje
Rodoma 1 - 12 iš 120 dalykų
Rodoma 1 - 12 iš 120 dalykų